Блоґ

Мій Сіетл

DSC_0008

Незабаром буде шість років, як ми з чоловіком живемо у штаті Вашинґтон. І майже чотири з них ми були впевненими сіетлітами, живучи у знакових центральних районах так званого “міста дощу”. Нині ми вкорінилися на іншому березі озера Вашинґтон, але даунтаун Сіетла чітко проступає на обрії й нерідко заманює нас у свої тенета не лише по роботі, але й задля втіхи.

DSC_0060

Часом, я невимовно сумую за сіетлським солоним вітром і криком мартинів; за туманом, що клубочиться серед хмарочосів і будівельних кранів, та дощовими малюнками Переґріна Чьорча на асфальті; за запорошеним затишком інді-книгарень, настроєм Гоґвортса університетської бібліотеки і вигадливими книжковими лабіринтами бібліотеки громадської; за ринком Пайк-Плейс з його різнокольоровим настроєм, вічною метушнею і втішною самобутністю; за морозивом зі смаком чаю Ерл Ґрей з крамнички на верхівці Квін-Енн, і навіть за славнозвісною вежею Космічна Голка, яку нині фантастично модернізували. Тоді я поспішаю на західний (той, що лівий) берег, лину ген через озеро в обійми дощового міста-блюзу –– мого Сіетла.

DSC_0010DSC_0055

Це місто має безліч імен і постає у різних подобах. Деякі з них мають свою історію, інші зринають час від часу, але є і зовсім негласні, втім очевидні, або відчутні десь на рівні сонячного сплетіння.

Місто дощів, Місто квітів, Смарагдове місто, чи навіть Королівське – все це про Сіетл, слушно і влучно, в більшій чи меншій мірі. Це місто, яке легко полюбити за витончену красу старих будівель, запаморочливі жете пагорбів, за доброзичливих перехожих і їхніх чотирилапих друзів. Проте, як же вправно воно може ввести в оману негодою, метушливістю Даунтауна, надлишком безпритульних людей і будівельних майданчиків. Сіетл різний – гаптований розмаїттям історій та культур, випадковостей і доль.

DSC_0048

Коли Київ, Львів, чи навіть мій рідний Кам’янець-Подільський, встигли відзначили не одне сторіччя, тут іще не ступала нога білої людини. У другій половині 19-го століття Сіетл став містом нових можливостей і зростив на своїй, дешевій, на той час, землі і незайманих ресурсах чимало багатіїв. На початку 20-го століття він вкривався позолотою Клондайку, адже став відправною точкою у маршруті золотої лихоманки на Алясці. Друга половина минулого століття пройшла під егідою аерокосмічного гіганта Boeing, а нині Сіетл впевнено виборює звання світової столиці інформаційних технологій і відкриває свої обійми для програмістів з усього світу. Як зміниться візерунок на полотні міста в наступні десятиліття передбачити складно, але я спробую розповісти, яким він був колись і є саме зараз.

DSC_0097

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s