Для читачів тутешніх дописів та інших моїх профільних оповідок не є секретом, що Сіетл фактично з усіх сторін омивається водою: затокою П’юджет-Саунд і чималим озером Вашинґтон. Весь західний берег озера належить до території “міста дощів”, а от східний, розподілений між кількома містечками, об’єднаними загальною назвою Істсайд (Eastside). Через озеро перекинуто кілька довжелених мостів, і загалом ситуація нагадує Київ з його правобережною та лівобережною сторонами, от тільки Істайд – передмістя і, коли вже занурюватись в деталі, то його берег – правий.
Нині саме Істсайд відносять до одного з найкращих куточків у штаті, з точки зору якості життя, працевлаштування, среднього доходу населення і рейтингів шкіл, що, безумовно, має вплив на вартість тутешньої нерухомості. Всі ці фактори склалися історично, щоправда, йдеться про історію останніх 30-ти років, і найміцніше вона пов’язана із добре відомим ім’ям – Білл Ґейтс.
Сіетліт від народження, коли 1986-го року він вирішив перенести штаб-квартиру своєї компанії Microsoft у містечко Редмонд, що на Істсайді, це позитивно вплинуло на розвиток інших істсайдських околиць: Белв’ю, Кіркланд, Саммаміш, Ісаква. Microsoft приваблював на Істсайд програмістів та їхні родини, відповідно зростала і кількість гарного житла, громадських та медичних закладів, шкіл, парків, що також працевлаштовували чималу кількість людей. Ті ж таки програмісти, уже із досвідом роботи в Microsoft, розпочинали власні проекти і організовували свої компанії, переважно, у цьому ж регіоні. Поступово й інші ІТ-корпорації обрали Істсайд для розташування регіональних офісів, адже тут вони знаходять прекрасну кузню кадрів.
Нині на Істсайді, крім Microsoft, наявні офіси Google, Yahoo!, Disney, Expedia, Valve, Nintendo, а віднедавна і Amazon. Тут, без жартів, кожна друга особа має відношення до інформаційних технологій. В одному лише Редмонді у Microsoft працевлаштовано понад тридцять тисяч чоловік. З огляду на те, що населення міста складає п’ятдесят п’ять тисяч, не дивно, що Редмонду жартома присвоюють статус “міста, купленого Біллом Ґейтсом”. Та якщо Редмонд являє собою затишну місцинку, найвища будівля якої не сягає і десяти поверхів, то сусідній Белв’ю має досить статечний Даунтаун із власними висотками, торгівельно-розважальними комплексами, музеями, університетом і коледжем. Перспективне місто із красивою, трохи навіть французькою, назвою повсякчас потрапляє у різні топ-переліки кращих міст США для життя і бізнесу.
Душевний Кіркланд, що починався як місто сталеварів, пишається своєю провінційною атмосферою і розкішною озерною набережною, але “погоду” йому переважно робить офіс Google зі своїми двома тисячами співробітників. Колись через Кіркланд проходила істсайдська залізнична колія, нині ж її винахідливо перетворили на велисипедно-прогулянкову стежку Cross Kirkland Corridor довжиною у дев’ять з гаком кілометрів, де окрім людей, можна зустріти таких мешканців Істайду, як дикі кролі, білки, крижні, чаплі, сойки неймовірних забарвлень, вільшанки та вальдшнепи, і навіть рисі-бобкети.
Стрімко розвиваються, забудовані переважно приватними будинками для середнього класу, містечко Саммаміш, що тулиться до однойменного озера, та старовинне місто Ісаква біля підніжжя власного гірського хребта – Альпи Ісаква (Issaquah Alps).
Славу околиці мільйонерів Істсайд отримав завдяки своєрідному місцевому Лонґ-Айленду чи, як його тут називають, “Золотому узбережжю” (Gold Coast), де розташувалися передмістя Гантс-Поїнт, Медіна та Ярроу-Поїнт, забудовані виключно маєтками, вартістю понад два і більше мільйонів доларів, статки господарів яких часом сягають і мільярдів. Скажімо, найбагатші люди світу – Білл Ґейтс і Джеф Безос – замешкані у Медіні, щоправда Джефова оселя значно скромніша за Біллову. Але, так чи інак, обидва маєтки не надто схожі на палаци, а територією, яка добре проглядається з озера, не гуляють павичі і страуси. Серед інших мешканців Золотого узбережжя ще чимало директорів місцевих компаній, лікарі, юристи і дрібка спадкоємців заможних вашинґтонців минулого. Окрім славнозвісного впливу на статистику статків населення Істсайду, місцеві багатії чимало роблять для культурного та рекреаційного сегментів регіону. Філантропія нини у тренді, тож Істсайд від того тільки виграє.