Біографія

IMG_5186Олександра Орлова – письменниця, перекладачка, колумністка, Монтессорі-педагог. Народилася у місті Кам’янець-Подільський. За освітою педагог дошкільної освіти (НПУ ім. Драгоманова), журналістка (КиМУ). Вчителювала у київських Монтессорі-школах та студіях протягом п’яти років, писала статті з педагогіки, казкотерапії та методик Монтессорі для фахових видань. Після переїзду в 2012-му році в Сіетл (США) була слухачкою навчальних студій з дитячої літератури, почала дописувати для блогів та інтернет-видань, вести колонки літературних оглядів на UA Modna, Yakaboo, Читомо. З 2016-го року авторка біографічних статей для рубрики “Календар видатних жінок” ресурсу “Каралєвна”. Перекладає з англійської дитячі книжки для видавництва Читаріум.

У грудні 2013-го року у видавництві “Зелений пес” вийшла дебютна книжка Олександри – дитяча фентезійна повість “Подорож до країни Мурвіль”. У 2016-му видавництво ПЕТ розпочало випуск серії тематичних книжок-білінгв Олександри “Ліза і друзі”. 2017-го року авторка приєдналася до проекту Chimalecha Books, для якого написала чотири англомовні книжки. Оповідання Олександри виходили у мультиавторських збірках: “Окуляри і кролик-гном” (Братське), “Підземне царство метро” (КМ-Букс), “Теплі історії в конвертах” (Брайт-Букс), “Це зробила вона” (Видавництво).

Олександра захоплюється йогою та фотографією, активно досліджує природу Північно-Західного Тихоокеанського узбережжя, колекціонує книжки і постійно вишукує та дегустує нові сорти чаю. Нині замешкана в американському містечку Кіркланд у штаті Вашинґтон із чоловіком та британським котом Ешером.